Komputer do pracy zdalnej

Jaki komputer do pracy zdalnej wybrać?

przez admin

W obecnej rzeczywistości praca zdalna świadczona z domu, nie jest już zaliczana do benefitów, które oferowane są pracownikom celem zwiększenia atrakcyjności zatrudnienia. Dzisiaj jest to w wielu wypadkach nieodłączną część pracy, zaś dla przedsiębiorców konieczność umożliwiająca dalszą działalność. Niemniej jednak to wszystko nie byłoby możliwe bez właściwych warunków i oczywiście odpowiedniego sprzętu, takiego jak komputery. Jak wybrać odpowiedni sprzęt? Na co zwracać uwagę? 

Cechy odpowiedniego komputera do pracy zdalnej

Wybranie najlepszego spośród sprzętów do pracy zdalnej, zależne będzie od różnych kwestii. Do najbardziej istotnych zaliczyć można niewątpliwie upodobania indywidualne wybranego użytkownika, jak i dotychczas zdobyte doświadczenia z różnego typu modelami. Niemniej jednak w każdym z przypadków, można wskazać z całą pewnością rozwiązania technologiczne, które komputer do pracy zdalnej winien bezwzględnie posiadać. Zaliczają się do nich: 

  • szybko działający dysk SSD,
  • matowy ekran,
  • niewielka waga,
  • dobrej jakości bateria. 

Szybki dysk SSD

Dysk SSD to nowoczesny odpowiednio dla nieco wolniejszych dysków HDD. Najważniejsza różnica to czas, w którym się on uruchamia – komputer posiadający dysk SSD, będzie się włączał ok. minuty, w czasie gdy modele nieco starsze, mogą potrzebować nawet do 10 minut. Poza tym dysk SSD, odznacza się dużo mniejszą wagą, co przekłada się w przypadku laptopów na ich całkowity ciężar. Dyski HDD odznaczają się talerzową budową. Oznacza to najprościej mówiąc, iż są znacznie podatniejsze na wszelkie mechaniczne uszkodzenia. Minusem dysków SSD, jest zaś dużo mniejsza pojemność. Z tej przyczyny w nieco droższych modelach, znajdziemy oba wymienione dyski – funkcję głównego spełnia dysk SSD, dzięki temu komputer może być szybszy, zaś dysk HDD służy przede wszystkim do przechowywania danych. 

Matowy ekran

Tak samo, jak w wypadku każdego spośród typów monitora, także ekrany komputerów mogą posiadać matową albo błyszczącą powłokę. Graficy czy też osoby często grające na komputerze, wybierają raczej błysk, gdyż pozwala on im na dokładniejsze odwzorowywanie szczegółów i wzmacnia kontrast. Niemniej jednak praca przez wiele godzin przed ekranem o błyszczącej powierzchni, jest bardzo obciążająca dla użytkownika. Jeżeli zatem, wymogiem nie jest najwyższy poziom ekspozycji kolorów, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie matowa powierzchnia.  

Mała waga

Praca w domu, może mieć hybrydową albo stałą formę. W drugim wypadku, może się zdarzyć, iż od czasu do czasu pracownik będzie musiał pojawić się w zakładzie pracy. Tego typu sytuacja, wymagać będzie zabrania ze sobą sprzętu. Zatem poszukując najlepszej opcji na zakup komputera do pracy zdalnej, warto zwracać także uwagę na to, ile on waży. Poza tym, iż użytkownik zyska możliwość zabierania go ze sobą do pracy, mała waga przyczyni się do tego, iż łatwiej będzie się z nim przemieszczać w przestrzeni domowej. 

Dobrej jakości bateria 

Niewątpliwie, jeśli pracownik świadczy swoją pracę z domu, ma dostęp do gniazdek, jak i możliwość podłączania komputera do źródła zasilania. Warto jednakże zwracać szczególną uwagę na to, ażeby komputer miał baterię umożliwiającą efektywne wykonywanie zadań przynajmniej przez kilka godzin. Dzięki temu w razie, gdyby za oknem panowała piękna pogoda, można przenieść się z pracą na taras czy też do ogrodu. Poza tym dobrej jakości bateria, sprawdzi się także w sytuacjach, kiedy pracownikowi zdarzy się co pewien czas powracać do biura. Jeżeli zapomni się nawet ładowarki, pojemny akumulator pozwoli na dalsze wykonywanie obowiązków. 

Powiązane posty