komputer PC

Komputer dla gracza. PC vs laptop.

przez admin

Gracz może wybierać sposób wielu modeli komputerów stacjonarnych, jak i laptopów, przystosowanych do tego typu rozrywki. Decydując się na sprzęt do grania, powinien on jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Laptop do gier jest mniejszy i mobilny. PC ma większe rozmiary, ale co ważne można zmieniać i udoskonalać jego parametry. Zarówno laptop, jak i PC ma swoje wady i zalety, z którymi gracz powinien się zapoznać.

akie cechy powinien mieć komputer gamingowy?

  • Wydajna karta graficzna GeForce GTX/RTX albo Radeon RX
  • Minimum 4-rdzeniowy procesor, jednak najbardziej polecane są te 6-rdzeniowe i 8-rdzeniowe
  • Markowy zasilacz o mocy dopasowanej do innych elementów
  • Doskonałe chłodzenie podzespołów komputera
  • Szybki dysk SSD
  • Płyta główna do gier współgrająca z pamięcią RAM i procesorem

Laptop czy komputer stacjonarny do gier-na co się zdecydować?

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest komputer stacjonarny. Taki sprzęt ma większe możliwości techniczne i można go rozbudować, a w miarę potrzeby wymienić pojedyncze komponenty. Z tego względu jest on urządzeniem bardziej uniwersalnym i starczającym graczowi na dłużej. Mimo upływu czasu, dzięki modyfikacjom, komputer stacjonarny poradzi sobie nawet z najnowszymi tytułami gier. Pomimo tego, laptop nie jest wcale mało rozsądną propozycją. Przydaje się, zwłaszcza kiedy graczowi zależy na sprzęcie mobilnym, którego może wziąć wszędzie ze sobą, aby móc poddać się swojej ulubionej rozrywce.

Zalety laptopów gamingowych

Największą zaletą takiego urządzenia jest jego mobilność. Warto także podkreślić, że z takiego sprzętu korzysta się wygodnie i jest on łatwy w obsłudze. Laptop gamingowy wyposażony jest we wszelkie potrzebne elementy do grania takie jak: mikrofon, głośniki, kamera internetowa, karta sieciowa. Decydując się na laptopa, gracz otrzymuje pełnowartościowy sprzęt, do którego nie musi dokupywać żadnych dodatków.

Zalety komputerów stacjonarnych do grania

Komputer do grania daje miłośnikowi gier o wiele większe możliwości. Dostępnych jest wiele rodzajów podzespołów i mnogość złącz do PC. Co ważne, taki sprzęt charakteryzuje się przede wszystkim o wiele wyższą wydajnością od laptopów. Należy także pamiętać, że wymiana ekranu w laptopie jest dużym problemem, natomiast w PC jest to element zewnętrzny, także łatwo zakupić nowy monitor. W przypadku PC nie ma też konieczności kupowania nowego sprzętu, aby móc pograć w najnowsze tytuły gier, gdyż wystarczy zakupić jedynie np. nowszą kartę graficzną. Komputer można więc dowolnie rozbudowywać, co jest niezwykle istotne z uwagi na coraz to wyższe wymagania gier komputerowych.

Wady komputerów stacjonarnych do grania

Komputer stacjonarny nie jest urządzeniem całkowicie przygotowanym do swojego działania, natomiast laptop jest sprzętem już gotowym do użytku. Oprócz tego, komputer stacjonarny pobiera więcej energii od laptopa. W przypadku PC należy pamiętać o regularnym czyszczeniu jego podzespołów, przy użyciu sprężonego powietrza, a laptop nie wymaga takiej czynności. Gracz na komputer stacjonarny musi przygotować sobie więcej miejsca, gdyż ma on znacznie większe gabaryty od laptopa. Warto podkreślić, że urządzenie stacjonarne nie ma baterii, a więc gracz może utracić istotne dane w razie awarii prądu.

Powiązane posty